Dneprorudnoe.com

Новостной · Справочно-информационный сайт

Г. ДНЕПРОРУДНОЕ

Андріївські вечорниці в дитсадку №7 «Теремок»

В усіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо загублений для свого народу.

Ми, українці, – нація древня. Свою духовну культуру наші пращури почали творити ще далеко до християнського періоду.
Староукраїнські традиції тісно сплелися з християнськими.

13 грудня вшановуємо Святого Андрія Первозванного.
У цей день люблять святкувати і дорослі і малі, бо від нього віє чарівною староукраїнською стихією. Андріївські вечорниці – це веселе і колоритне дійство, жарти і сміх, яке захоплює всіх: від старого до малого. Збитки – жарти, пустощі (здебільшого хлопців) дозволялися тільки в Андріївську ніч.

Відтворювати ці традиції старається вже багато років підряд і педагогічний колектив дошкільного закладу №7 «Теремок» зі своїми вихованцями. Згідно річного плану музичне дійство відбувалося 13 грудня 2019 року.

Метою свята було ознайомити дітей з оберегами української родини, пробуджувати пізнавальні інтереси до історії свого родоводу, української нації, її культури і побуту; сприяти розвиткові творчих здібностей дітей, бажання примножувати родинні традиції, берегти свою національну культуру, розвивати творчі акторські здібності дошкільнят.

Напередодні проведення свята педагоги прикрасили залу відповідно до тематики традиції: українська хата, прикрашена вишитими рушниками, стара піч, лави, застелені різнокольоровими доріжками. Посередині хати – стіл, за яким збиралася вся родина. Сьогодні на ньому традиційні страви наших предків: пиріжки, пампушки, вареники, шулики, мед і , звичайно ж, калита.

З великою відповідальністю до проведення свята поставилися вихованці логопедичної групи №9 «Зайченята» (вихователі Воробйова Н.В., Ковальчук О.І.) у співпраці з музичним керівником Потурвай О.В.. Усі були в національному одязі, що доводилося губитися у тому святковому розмаїтті. Роль господині, взяла на себе вчитель-логопед Фірсова О.В., роль козака Андрія – практичний психолог Хижняк Ю.А.. Педагоги зуміли організувати дошкільнят: дівчата таємниче ворожили, хлопці виконували ритуальні бешкетування, жартували та грали в українські народні ігри.

Це було гарне свято народної мудрості та пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.

Источник: http://teremok.dneprorudnoe.com

Изображения

Теремок

13.12.19 · 14:57 86 0

Написать личное сообщение Сообщить модератору о нарушении
Рейтинг:
+ 0
- 0

Комментарии