Dneprorudnoe.com

Новостной · Справочно-информационный сайт

Г. ДНЕПРОРУДНОЕ

Старий Новий рік (свято Василя) в «Теремку» №7

14 січня – Старий Новий рік - це свято Нового року за юліанським календарем. Входить до числа популярних зимових свят, хоча відзначається набагато скромніше сучасного Нового року.

Так, на вечір 13 січня готують смачну Скоромну вечерю. На відміну від Святвечора, це свято не є суто сімейне, тому прийнято ходити в гості. Старий Новий рік супроводжується обрядами щедрування та засівання. Щедрувати починають ввечері 13 січня, як тільки смеркне. Обхід супроводжується музикою, танцями, обрядовими іграми з використанням масок. 14 січня починається з обряду засівання, який дозволяється тільки чоловікам (в основному, підліткам). Починають обряд з раннього ранку, символічно засіваючи хлібні зерна (як символ життя) і бажаючи господарям щастя, здоров'я, щедрого врожаю.

Так, 14 січня у«Теремку» №7 відбулося святкування Старого Нового року (свята Василя) з усіма перерахованими традиціями свята. У святкуванні взяли участь 4 старших групи дошкільного закладу. Головними героями свята були господиня української оселі (практичний психолог Хижняк Ю.А. - познайомила дітей з особливостями святкування Старого Нового року, стравами, які готували на вечерю, з чарівної торбинки дізналися, хто ким стане у майбутньому) до якої приходили гості (Циган - вихователь групи №7 «Ведмежата» Колокол Л.Б., Ведмідь – викладач з народознавства Плюйко Л.В., Коза – музичний керівник Ломейко К.І.) та діти з різноманітними щедрівками, колядками, засівалками, хороводами зичили добра господині на весь наступний рік.

Сію, сію,
Посіваю,
З Новим роком вас вітаю!
Зичу щастя, гаразди,
Щоб не було в вас біди!
Ані вітру на загаті,
Ані сварки в вашій хаті!
Щоби каші все готові
Їли діти все здорові!
Щоби вам була з них втіха,
А на мені - грошей півміха!
Сійся, родися
Жито-пшениця,
Та всяка пашниця!
Знизу коріниста,
Зверху колосиста,
А полі - мед з житом,
А у домі - все з добром!
Христос ся рождає!

Источник: http://teremok.dneprorudnoe.com

Изображения

Теремок

15.01.19 · 09:52 88 0

Написать личное сообщение Сообщить модератору о нарушении
Рейтинг:
+ 0
- 0

Комментарии

Реклама

Размещение рекламы